Stanowisko w sprawie określenia "narodowość śląska"
Dodane przez aleksandraro dnia 24.10.2014 12:20:39
24.10.2014
Stanowisko

Opublikowany 23.10.2014 Rocznik Demograficzny 2014 już po raz trzeci na str 189 podaje informację o istnieniu „narodowości śląskiej”, na str 191 informację o „języku śląskim”. Po raz kolejny pojawia się też definicja „narodowości” (str 71) ), a dokonuje tego centralny organ administracji rządowej, czyli centralny urząd państwowy jakim jest Główny Urząd Statystyczny.
Po raz kolejny organ rządowy używa określeń, których polskie sadownictwo nie pozwala używać obywatelom twierdząc, że takich pojęć nie ma.
Czy w Polsce inne prawo jest dla obywateli, a inne dla władz? Czy obywatele nie mają prawa używać pojęć używanych przez władze państwowe?
Związek Ludności Narodowości Śląskiej jest jednak skłonny stwierdzić, że to polskie sądownictwo prowadzi przestępczą, bezprawną działalność w stosunku do obywateli Polski. Postępowanie sądów jest niezgodne z obowiązującym prawem i powinno być ścigane przez prokuraturę. Sędziów biorących udział w procederze powinno się pozbawić immunitetu i postawić przed organem sprawiedliwości.

Roczniok Andrzej