Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 10.05.2021 15:04:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Poparcie starań Greków
Newsy 25.03.2015
Związek Ludności Narodowości Śląskiej popiera starania Greków zamieszkujących w Polsce o dopisanie ich do ustawy o mniejszościach narodowych, etnicznych i języku regionalnym jako mniejszość narodowa. Wypełnienie wszystkich warunków ustawy, które Grecy spełniają powinno doprowadzić do szybkiej realizacji aspiracji tej społeczności.
Przypominamy, że jesienią 2014 r. zaproponowaliśmy w sejmie dopisanie języka wilamowickiego do tej samej ustawy, jako język regionalny. Niestety do dzisiaj brak jakichkolwiek działań ze strony sejmowej komisji mniejszości narodowych.
Uważamy, że również sejm powinien zaprzestać odkładać w czasie decyzję co do dwóch projektów dotyczących Ślązaków, czyli projektu poselskiego o nadaniu językowi śląskiemu statusu języka regionalnego oraz projektu społecznego o dopisanie Ślązaków do ustawy o mniejszościach, jako mniejszość etniczna. Brak jakiejkolwiek decyzji świadczy o braku dojrzałości posłów do podejmowania decyzji w sprawach dotyczących obywateli w państwie, które określa się jako państwo wolne i demokratyczne.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie