ZLNS na Zgodzie
Dodane przez aleksandraro dnia 16.06.2013 18:01:33
15.06.2013 działacze ZLNS Kubica Franiszek i Roczniok Andrzej wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem ofiar obozu koncentracyjnego Zgoda w Świętochłowicach, które zorganizowali Niemcy w Polsce, a uświetnił swoją obecnością szef Niemców w Polsce Gaida Bernard. Za całość uroczystości odpowiadał Nagel Eugeniusz. Obecni byli także przedstawiciele DFK, RAŚ i SONŚ.
Roczniok A. zabrał głos, nawiązując do słów Prezydenta Komorowskiego Bronisława zacytowanych przez Gorzelika Jerzego i ostatnich zachowań radnych RAŚ w Sejmiku, że na zadośćuczynienie trzeba czasami długo czekać. Roczniok mówił, że czekając na to zadośćuczynienie należy w jego kierunku działać, jak to robi ZLNS wspierając m.in. sprawy ofiar Tragedii Śląskiej o odszkodowanie jak chociażby sprawa Kołodziejczyka Rudolfa, którą sąd próbuje umorzyć. Czekając na zadośćuczynienie trzeba pamiętać, że próbuje się w tym czasie zafałszować prawdę historyczną zwalając całą winę na Sowietów i komunistów, wymazując zarazem z pamięci odpowiedzialność Freies Deutschland jak również Polaków.
Dzieje się niestety jeszcze gorzej, bo osoby współodpowiedzialne za Tragedię Śląską próbuje się wznieść na piedestał, jak chociażby kardynała Hlonda Augusta, którego działania znacznie przyczyniły się do wypędzeń śląskiego duchowieństwa. Takie poczynania budzą u nas oburzenie.