Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:27:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
W sprawie obchodów III powstania
Newsy Oświadczenie
Związek Ludności Narodowości Śląskiej wyraża oburzenie z powodu próby przywrócenia czczenia rocznicy wybuchu tzw. III Powstania Śląskiego przez Ruch Autonomii Śląska, Stowarzyszenie Osób NŚ jak również posła Marka Plurę.
Dostatecznie długo trwała dyskusja, w której szereg środowisk wypowiedziało się przeciw czczeniu tej smutnej rocznicy. Smutny fakt nie jest powodem do dumy, zwłaszcza że tysiące Ślązaków z inspiracji służb specjalnych, Dwójka, zaczęło strzelać do siebie. Sytuacja jak to zasugerowano w Internecie, podobna była do obecnej sytuacji na wschodniej Ukrainie. Niestety, środowiska nieświadome, a nie jak mamy nadzieję, pragnące zaistnieć w mediach, w dniu 2.05.2014 poszły składać kwiaty pod pomnik w Katowicach. Brak zainteresowania czczeniem tych tzw. powstań ze strony mieszkańców, jak również władz samorządowych jest widoczne nawet dla osób mało zainteresowanych problemem. To czczenie zostało ujęte w ramach rocznicy Konstytucji 3 Maja, i niech tak zostanie, no bo po co dodatkowo wydawać z tego powodu pieniądze społeczne. Tablice pamiątkowe i pomniki powstańcze powoli znikają pod słusznym uzasadnieniem, że są ważniejsze sprawy do realizacji, i tak należy sprawę traktować w przyszłości, co pozwoli odwieź w zapomnienie te wstydliwe dla nas chwile.
Pomnik w Katowicach stał się obiektem zainteresowań osób przywiązanych do tragedii smoleńskiej i nie ma co żądać od nich usunięcia swoich symboli, które chcą czcić. Jeśli chcą w tym miejscu oddawać hołd polskim elitom, które zginęły w wypadku lotniczym, to nie ma powodu przeszkadzania im, zwłaszcza, że zażądają od nas sfinansowania nowego obiektu, pod którym mogli by oddawać cześć swoim bohaterom.
Nowi czciciele wybuchu tzw. III Powstania Śląskiego, opamiętajcie się! Przestańcie burzyć wypracowany przez lata kanon obchodów. Po co chcecie wydawać w kryzysie społeczne pieniądze na rzeczy, które nie są dla nas dumą?
Związek Ludności Narodowości Śląskiej
5.05.2014
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie