Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:56:39
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Pismo do Ambasadora Federacji Rosyjskiej
Newsy 17.12.2013
Wasza Ekscelencjo
Ambasadorze Federacji Rosyjskiej
w Polsce


W związku z informacjami prasowymi, o umieszczeniu przez wojska rosyjskie w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet Iskander-M, przystosowanych do przenoszenia głowic nuklearnych, w imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się do Waszej Ekscelencji, o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby, o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska.
Jak Waszej Ekscelencji zapewne wiadomo, część Górnego Śląska, wbrew swej woli wyrażonej w plebiscycie w 1921 r., trafiła do Polski w wyniku uzgodnień Ligi Narodów. Reszta Górnego Śląska i cały Dolny Śląsk, w ramach zarządu tymczasowego, pod władzę polską trafiły w 1945 r. Chociaż Polska z Niemcami zawarła układ o granicy polsko-niemieckiej w 1990 r., to jednak zrobiono to bez konsultacji z mieszkańcami terenów będących w tymczasowym zarządzie polskim. Dodatkowo Polska zniosła na części Górnego Śląska autonomię odstępując od warunku przyznania tych ziem Polsce przez Ligę Narodów.
Historia zapisała dość trudne chwile w kontaktach Ślązaków i Rosjan. Ślązacy walczyli w ramach wojsk niemieckich w czasie drugiej wojny światowej i niejednokrotnie dopuszczali się okrutności i bestialstwa wobec Rosjan i innych narodów ZSRS. W pamięci Ślązaków pozostaje zaś wywózka kilkudziesięciu tysięcy Niemców i Ślązaków do niewolniczej pracy w ZSRS, z której niewielu wróciło. Wiemy, że doszło do tego za zgodą tzw. Wielkiej Czwórki (ZSRS, USA, WLK. Brytania, Francja). Chociaż media nie przypominają, to jednak pamiętamy, że Prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn jak i Duma przeprosili za ten okres.
W 2000 r., kiedy Pan Prezydent Władymir Putin był z wizytą w Polsce środowisko Ślązaków (obok listu żołnierzy Armii Krajowej) zwróciło się wtenczas do niego z sugestią zadośćuczynienia przez Federację Rosyjską za niewolniczą pracę Ślązaków. Wówczas usłyszeliśmy z ust Pana Prezydenta Władymira Putina, o gotowości do zadośćuczynienia. Sprawy Ślązaków niestety reprezentuje państwo polskie i sprawa ta utknęła w tzw. polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych i od kilkunastu lat jest niezałatwiona.
W trakcie obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny polsko-niemieckiej w 1939 r., będącej dla Polski początkiem II wojny światowej, zaprotestowaliśmy przeciwko fałszowaniu historii przez Polskę dla potrzeb doraźnych, podkreślając współpracę Polski z Niemcami przed tą wojną. Również w 2008 r. sprzeciwiliśmy się agresji Gruzji na Osetię Południową, za co w Polsce dokonano na nas medialnej nagonki. Protestowaliśmy też, kiedy strona polska samowolnie zamknęła pawilon rosyjski na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich, które są z natury antyrosyjskie i rusofobiczne.
Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym nie należy do przyjemności, dlatego też prosimy o przekazanie naszej prośby władzom Federacji Rosyjskiej o niekierowanie ewentualnych rakiet z głowicami jądrowymi w kierunku terytorium Śląska.

za Związek Ludności Narodowości Śląskiej

Rudolf Kołodziejczyk
Andrzej Roczniok
Komentarze
Lukasz dnia 19.12.2013 14:20:37
Mam takie pytanie czy wy się uważacie za lepszych, to resztę kraju mogą rozwalić ważne ażeby nie ruszyli śląska tak?
Jan dnia 19.12.2013 17:27:20
Jakie kretyństwo i podłość przemawia przez wasze zbiegowisko!!!!!!!!!!!!!!!
powinniśta się zapaść pod ziemia!!!!!!!!!!!!!
won do rosji!!!!!!!!!!!!!!!!!!
piecyk dnia 19.12.2013 18:04:35
Właśnie straciliście mój głos za wolnym i autonomicznym Śląskiem. Do tej pory nie sądziłem, że Ślązacy w tak chamski sposób chcą o tym rozmawiać. A skoro tak jest, to mam nadzieję, że jakiekolwiek próby odłączenia Śląska od Polski zostaną natychmiast spacyfikowane przez polskie władze. Bez poważania.
Yarda dnia 20.12.2013 06:45:03
Won do Rosji?? Sami was wezmą, Śląsk i Ślązacy nie mają zamiaru "umierać" za waszą Polskę!
beowy dnia 20.12.2013 10:26:24
Nikt nas nie weźmie zdrajcy, Chrystus Królem Polski.
Hołota taka jak Wy - buntownicy i zdrajcy - może sobie emigrować precz. Nie potrzeba nam tu ludzi którzy nienawidzą ziomków i swojego kraju, nie potrzeba kogoś kto nie widzi że rządzą tym krajem ruskie i innego pochodzenia marionetki i zamiast nienawidzić ich i tępić, walczyć by lepiej nam było sam wypina się na flagę. Idź i przytul się do ciemiężyciela zdrajco jeden z drugim, a gdy my już wypłyniemy i odzyskamy swój kraj odwrócimy się i w waszą stronę "ziomkowie".
Yarda dnia 21.12.2013 11:40:14
w dupę sobie wsadź tego żydowskiego bożka polaczku
beowy dnia 22.12.2013 00:33:07
Yarda - Żydzi Chrystusa odrzucili więc jak to żydowskiego? Czterdziestoletni chłop z Ciebie a oszołom jesteś bez własnego rozumu i nieuk. Kościół Rzymski teraz jest przez komunistów i żydów zinfiltrowany i przeinaczony. Ja do kościoła nie chodzę ale po prostu wiem że tak musi być, bez wiary jesteśmy słabi.
I jeszcze jedna sprawa panie Yarda:
Polacy od zarania są narodem chrześcijańskim, to leży u naszych podstaw choćby teraz było zepsute przez fałszywych kapłanów i podrobioną ewangelię, tak więc... Zawsze kmiotku pozostaje ci emigracja jeśli nie podoba się Polska, jej korzenie i tradycje.

p.s.
Za taki list autor w tym kraju powinien zdaje się odpowiadać dość mocno głową, ale w kraju rządzonym przez marionetki faktycznie to się nie zdarzy, a że się nie zdarzy to niech będzie dowodem na to żę faktycznie marionetki i zdrajcy rządzą.

p.s. 2
A Wy? Jesteście z nimi w zmowie ?

pozdrawiam środkowym palcem
Niepoluch dnia 13.01.2014 09:54:23
Tak jest!!! Podpisuję się obiema rekami pod tym posłaniem!!! Polska chora na wściekliznę zwaną antyrosjanizmem,naraża i inne narodowosci poza polską na kontratak Rosji!!! Niech wsciekle poluchy zostaną osamotnione w swojej wściekliżnie...zreszta one pierwsze uciekną do...Londyna jak przed Armią Niemiecką w 1939!!! A nas jak wtedy zostawią na pastwe losu!!
Doskey dnia 13.01.2014 20:59:34
Mało uwaga, zwracanie sie do Ruska "ekscelecjo" jes bynajmij niy na miyjscu. Pomijajonc fakty historyczne chciołbych jyny dodać że to przez rusów i niymców naszo sytuacja była tako a niy inno. Dziynki rusom na ślonsku zarojyło sie od poloków wiyn mimo że jes żech ślonzokiym minimum do dziesiynciu pokolyń w dół niy zgodza sie z tym co tu jest napisane. Do tego jes żech katolikiym i już blank niy podobo mi sie miyszanie religi do tego wszystkiego.
Gwoli ścisłości niy uważom sie za niymca, poloka czy czecha. Jez żech ślonzokiem. A Ślonzok nikomu nigdy do rzici niy wchodziół a tak niystety brzmi to coście napisali do tych łapciochów. Co do poloków kterzy sie tu mynczom to wóm bliżyj do tych rusów kterych tak niy ciyrpicie niż do nos ślonzoków i tymu chcymy autnomii, bo na cakim świecie jak sie pokazuje polskie papiyry to ino gańba i wstyd.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie