Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:45:45
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Sprawa SONŚ
Newsy Oświadczenie
Związku Ludności Narodowości Śląskiej

Polska to śmieszny kraj, który uwielbia kompromitować się na arenie międzynarodowej. Ledwie Główny Urząd Statystyczny, po raz pierwszy, w Roczniku Demograficznym opublikował ilość osób deklarujących narodowość śląską, by znów nie znaleźć się w raporcie ONZ, który wcześniej dzięki środowisku ZLNS wytykał GUS-owi fałszowanie wyników Spisu Powszechnego w 2002 r. - przykro było polskim statystykom, gdy wytykano ich na arenie międzynarodowej -, a już Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej pokazujący, że sędziowie tego sądu mają aż taki wielki immunitet, że nie muszą rozpatrywanych spraw rozpatrywać w zakresie prawnym, a mogą dać upust swoim poglądom politycznym. Odwoływanie się do kwestii autonomii w wyroku Sądu Najwyższego świadczy, że sędziowie mają problem czytania ze zrozumieniem. W statucie SONŚ nie ma jakiejkolwiek wzmianki o autonomii, a Sąd Najwyższy jednak umiał uczynić taką ekwilibrystykę intelektualną, by wyrazić swoje ciągoty do dyskryminowania i zanegować prawo narodowości śląskiej do zrzeszania się, a przy okazji zaszaleć i zanegować warunek Ligi Narodów o przyłączeniu części Górnego Śląska do Polski, który mówił o autonomii tych ziem w Polsce.
Sąd Najwyższy to niestety obraz polskich elit, które zwłaszcza w stosunku do mniejszości narodowych są szczególnie wrogie. Od czasu odzyskania niepodległości, wcześniej dobrowolnie zrzeczonej się m.in. w czasie Sejmu Rozbiorowego, polskie elity zaserwowały obywatelom polskim m.in. negację odrębności języków - litewskiego, białoruskiego, łemkowskiego, ukraińskiego, kaszubskiego, śląskiego - od języka polskiego; getta ławkowe, Polenaktion 1938, Żydzi na Madagaskar, Akcja Wisła, pomnik dla Hitlera za rozwiązanie kwestii żydowskiej, polskie obozy koncentracyjne wraz z obozami tworzonymi przez Sikorskiego przy wojsku polskim na emigracji, Marzec 1968, to tylko krótkie wyliczenie świadczące o szowinizmie polskich elit.
Również media polskie mają swój udział w dyskryminacji obywateli chociażby przemilczając, bądź tylko wzmiankując o zarzutach wobec Polskich przez instytucje międzynarodowe, czy środowiska krajowe. Trudno dowiedzieć się z mediów, że w Polsce padają strzały z broni palnej, gdy chodzi o sprawę Cyganów. Nawet ostatnio Dziennik Zachodni prowadząc ankietę internetową „Wybitne postaci ze Śląska i dla Śląska” toleruje fałszowanie tej ankiety. W dniu 4.12.2013 w godzinach popołudniowych dokonano manipulacji wynikami tej sondy zabierając około 1700 głosów orędownikowi niepodległości Śląska Józefowi Kożdoniowi, a dopisując około 3000 głosów Gerardowi Cieślikowi. Redakcja pomimo otrzymania tej informacji zapowiada ogłoszenie tych sfałszowanych wyników jako prawdzie.
Nasza działalność na forum międzynarodowym jest prowadzona od lat i dzięki nam niejednokrotnie polscy politycy słyszeli, żeby najpierw załatwili problem Ślązaków nim zaczną udawać autorytet moralny na forum światowym, ale do tego już się w Polsce nie przyznają. Nasze pismo z 2007 r. Rozesłane do szeregów mediów zachodnich o funkcjonowaniu polskich obozów koncentracyjnych do dzisiaj odbija się Polsce czkawką włącznie z wypowiedzią Prezydenta USA. Od momentu rozpoczęcia działalności, pomimo braku rejestracji Związku Ludności Narodowości Śląskiej, słane są nasze stanowiska do Konwencji Ramowej o Mniejszościach Narodowych. Upubliczniamy też stanowiska państw i organizacji międzynarodowych o dyskryminowaniu Ślązaków. Niejednokrotnie zwracaliśmy się do przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o zainteresowanie się problemami Ślązaków, ale Europa nie umie dostrzec sprawy Ślązaków, Szkotów, Katalończyków i in.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu tak opieszale działa, że władze polskie wykorzystują nawet tą przewlekłość do dyskryminowania nas, a przez to sam Trybunał traci swój autorytet, gdyż oddaje przysługę w dyskryminacji. W Strasburgu są już dwie sprawy ZLNS – sprawa odmowy rejestracji i sprawa niedopuszczenia do ostatnich wyborów komunalnych.
Mając powyższe na uwadze, a zwłaszcza fakt, że władze polskiej ulegają tylko pod presją, chcemy zachęcić wszystkich do rozważenia bojkotu najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele z Śląska nie są zainteresowani reprezentowaniem narodowości śląskiej i języka śląskiego w tym Parlamencie, a więc po co się wysilać i tracić czas na te wybory. Europa musi się dowiedzieć, że nie tylko przedstawiciele środowiska, którzy ślą do nich swe pisma, ale również osoby deklarujące narodowość i używanie języka śląskiego mają dość bezczynności Europy na jawną dyskryminację Ślązaków i nasyłanie na nas służb specjalnych. Nasza pokojowa droga potrzebuje wsparcia. Z zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że tyle osób odważyło się zadeklarować narodowość śląską i używanie języka śląskiego, ale wiadomo, że wspólne działania mogą przyczynić się do przyspieszenia docenienia nas wszystkich w Polsce i Europie.

za
Związek ludności Narodowości Śląskiej
Kołodziejczyk Rudolf
Roczniok Andrzej
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie