Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:07:50
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Sprawa dyrektora Muzeum Śląskiego
Newsy 26.06.2013
Oświadczenie ZLNS
W związku z powołaniem nowego dyrektora Muzeum Śląskiego Związek Ludności Narodowości Śląskiej stoi na stanowisku, że nowym dyrektorem powinna zostać osoba wybrana w konkursie.
Zarówno Marszałek Sejmiku Mirosław Sekuła, jak również przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik dążyli do powołania nowego dyrektora muzeum poprzez konkurs. Wybierając taki sposób wyboru dyrektora obaj zgodzili się, że to nie oni będą decydować o tym stanowisku. Demokracja ma zaś to do siebie, że nie zawsze według poprawnej metody są wybierane osoby, które byśmy chcieli. Komisja Konkursowa wyraziła swoje zdanie, które według nas powinno być uszanowane.
Do tej pory nie mieliśmy kontaktu ani z byłym dyrektorem Jodlińskim, ani ze zwycięzcą konkursu Nowarą, dlatego też łatwiej nam odwoływać się do zasad demokracji a nie do prób przepchnięcia prywatnych preferencji, czyli wprowadzania prywaty.
Panie Marszałku, liczymy, że skoro podjął się Pan procedury konkursowej to zapewne uszanuje Pan wolę uprawnionych ludzi i powoła na to stanowisko osobę, która została wybrana w konkursie.
Przy okazji liczymy, że polsko-niemiecki spór wokół muzeum zostanie zastąpiony zainteresowaniem warunkami życia mieszkańców Śląska z uwzględnieniem takich problemów jak cywilizacyjny skok poprzez Chrzest Śląska; Zmowa Tworkowska i Powstanie Śląskie z 1810 r. w walce o zniesienie pańszczyzny; dlaczego żywioł polski znalazł po wiekach wsparcie na Górnym Śląsku i in.
Andrzej Roczniok
Rudolf Kołodziejczyk
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie