Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:33:16
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
ZLNS na Zgodzie
Newsy 15.06.2013 działacze ZLNS Kubica Franiszek i Roczniok Andrzej wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem ofiar obozu koncentracyjnego Zgoda w Świętochłowicach, które zorganizowali Niemcy w Polsce, a uświetnił swoją obecnością szef Niemców w Polsce Gaida Bernard. Za całość uroczystości odpowiadał Nagel Eugeniusz. Obecni byli także przedstawiciele DFK, RAŚ i SONŚ.
Roczniok A. zabrał głos, nawiązując do słów Prezydenta Komorowskiego Bronisława zacytowanych przez Gorzelika Jerzego i ostatnich zachowań radnych RAŚ w Sejmiku, że na zadośćuczynienie trzeba czasami długo czekać. Roczniok mówił, że czekając na to zadośćuczynienie należy w jego kierunku działać, jak to robi ZLNS wspierając m.in. sprawy ofiar Tragedii Śląskiej o odszkodowanie jak chociażby sprawa Kołodziejczyka Rudolfa, którą sąd próbuje umorzyć. Czekając na zadośćuczynienie trzeba pamiętać, że próbuje się w tym czasie zafałszować prawdę historyczną zwalając całą winę na Sowietów i komunistów, wymazując zarazem z pamięci odpowiedzialność Freies Deutschland jak również Polaków.
Dzieje się niestety jeszcze gorzej, bo osoby współodpowiedzialne za Tragedię Śląską próbuje się wznieść na piedestał, jak chociażby kardynała Hlonda Augusta, którego działania znacznie przyczyniły się do wypędzeń śląskiego duchowieństwa. Takie poczynania budzą u nas oburzenie.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie