Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 09:12:58
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Stanowisko ZLNS w sprawie zerwania koalicji w Sejmiku Śląskim przez RAŚ
Newsy 22.04.2013

ZLNS ze zrozumieniem przyjął informację o zerwaniu koalicji w Sejmiku Śląskim przez RAŚ.
Można by złośliwie podkreślić, że po przegranych przez RAŚ wyborach (chodzi o wybory uzupełniające do Senatu RP) należy podać się do dymisji, ale w Polsce takiego zwyczaju nie ma, dlatego też nie można do tego się odwoływać. zwłaszcza, że PO też ostatnie wybory przegrała.
Aby nie być tylko malowanym członkiem Zarządu trzeba posiadać realny wpływ na władzę. Po odsunięciu J. Gorzelika od spraw kultury i przekazaniu sprawy Stadionu Śląskiego, co wymaga dużej wiedzy technicznej i finansowej, której J. Gorzelik nie posiada, jak również zawirowania wokół nowego dyrektora Muzeum Śląskiego, całkowicie usprawiedliwia zachowanie RAŚ.
Dostateczny brak zrozumienia potrzeb koalicjantów przez PO, jak również odmowa realizacji chociaż w minimalnym stopniu programu wyborczego, a pozostawienie tylko niewielkiej ilości dobrze płatnych stanowisk, jest zbyt słabym argumentem za pozostaniem w RAŚ w koalicji, dla ludzi posiadających choćby tylko minimum przyzwoitości.
Wyjście RAŚ z koalicji w zupełności rozumiemy. Przecież koalicja powinna być miejscem współpracy, a nie próbą wykolegowania koalicjanta.
Przy okazji przypominamy, że ostatnie wybory do Sejmiku Śląskiego były niedemokratyczne, gdyż Komitet Wyborczy Wyborców Narodowość śląska a inksze Ślonzoki nie został do wyborów dopuszczony.
Za ZLNS
Roczniok Andrzej
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie