Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:40:45
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Roczniok odpowiada Panu Wojciechowi Glenskowi
Newsy
Poniższe pismo skierowane zostało do Rudolfa Kołodziejczyka i nie zostało określone czy dotyczy ono ZLNS czy też NSWD.

Szanowni Państwo,

Gdy już koniecznie chcecie poprawiać doniesienia medialne, to proszę przynajmniej nie kłamać.
Jeśli chcecie zdementować udział przedstawiciela Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej, to przyzwoitość każe taki fakt potwierdzić u źródła.
Państwo natomiast się ośmieszacie, puszczając w świat nieprawdę.
Poseł Marek Plura jest członkiem SONŚ i ustaliliśmy, że jeśli nikt z zarządu nie zdoła w tak krótkim okresie załatwić urlopu, to poseł będzie nas reprezentował.
Na przeprosiny nie liczymy, do tego trzeba by mieć klasę.

Z poważaniem
Wojciech Glensk

Szanowny Pan
Wojciech Glensk
§ 23 pkt e Statutu Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej mówi, że to Zarząd stowarzyszenia jest upoważniony do reprezentowania stowarzyszenia na zewnątrz, a § 27 tego Statutu mówi, że do składania oświadczeń woli jest niezbędne działanie 2 członków Zarządu łącznie. A więc prawny aspekt reprezentatywności zapewne mamy wyjaśniony. Pan Poseł M. Plura nie jest upoważniony do reprezentowania SONS.

Jest jeszcze aspekt faktyczny. Pan Poseł M. Plura, który całość spotkania środowisk śląskich w Sejmie w dniu 12 lipca organizował oraz ich udział na posiedzeniu Komisji sejmowej, robił to w imieniu swoim. Nie zauważyłem w kontaktach z Panem Posłem M. Plurą żeby określił choć przez moment, że robi to w imieniu Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej, Związku Górnośląskiego, Platformy Obywatelskiej czy też
Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych SPES. Oczywiście Pan Poseł jest Waszym członkiem, jak i tych wymienionych organizacji, ale nie świadczy to, że gdzie się Pan Poseł pojawi to zaraz w Waszym imieniu działa. Wachlarz działań Pana Posła jest dość szeroki.
Na liście obecności osób będących na posiedzeniu sejmowej Komisji nie zaznaczono, że Pan Poseł reprezentuje Was, również na piśmie do Komisji oraz do Pani Marszałek E.Kopacz ani nazwa, ani skrót Waszego stowarzyszenia się nie pojawia.
Pojawia się natomiast nazwa lub skrót Związku Ludności Narodowości Śląskiej, ale Pan Panie Wojciechu Glensk chciałby się podszyć pod dokonania ZLNS (w rejestracji) i dlatego stawia Pan zarzut o kłamstwo działaczom ZLNS.
Fakty są takie, że na liście obecności oraz na 2 pismach, które podpisywano w Sejmie jest podpis A. Rocznioka w imieniu ZLNS (i nie tylko), natomiast nie ma podpisu SONS.
Ale przyjmując sposób myślenia Pana, Panie Wojciechu Glensk to dochodzimy do absurdu, bo jeśli Roczniok jest członkiem Naszego Wspólnego Śląskiego Domu, a NWSD jest członkiem Rady Górnośląskiej to znaczy, że Roczniok reprezentował Radę Górnośląską. Dobry dowcip na niedzielę!
Na zakończenie mam do Pana prośbę, żeby pisma adresowane do ZLNS były kierowane również do mnie, gdyż powszechnie wiadomo, że jestem kojarzony z ZLNS.
Pozdrawiam najserdeczniej wyrażając nadzieję, że władze Pańskiego stowarzyszenia będą dążyć do jednoczenia Ślązaków, gdyż wrogów jest dostatecznie dużo dookoła. Zapraszam na stronę ZLNS http://www.zlns.ubf.pl/news.php
Roczniok Andrzej
Proszę przekazać moją odpowiedź tym osobom, których nie udało mi się adresy internetowe zlokalizować: Tesarczyk, Fialkowski, Wieczorek Zenon, Owa Erwin, Swaczyna
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie