Zarejestrowanych użytkowników: 66 Najnowszy Użytkownik: Marek
Strasburg prociw ślonskij nacyje
Newsy Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w dniu 26.09.2017 uznał, że skarga wniesiona 4.03.2011 jest niedopuszczalna.
Skarga dotyczyła niedopuszczenie do wyborów komunalnych z powodu nazwy Komitetu Wyborczego Wyborców Narodowość Śląska a inksze Ślonzoki.
Informacja do Pełnomocnika Wyborczego dotarła 13.10.2017.
Jeśli Trybunał uznał, że "... postępowanie przed organami krajowymi objęte skargą nie dotyczyło rozstrzygnięcia o prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym skarżącego w rozumieniu art. 6 Konwencji", to znaczy, że niedopuszczenie do wyborów komitetu wyborczego którego nazwa zawiera określenie "narodowość śląska" nie stanowi naruszenia prawa.
Takiego lawirowania tylko pogratulować.
Z tej konkluzji można wywnioskować, że bezprawne zakazanie używania w nazwie określenia "narodowość śląska" czy to w nazwie komitetu wyborczego czy to w nazwie stowarzyszenia jest przez Trybunał uznawane jako zgodne z prawem.
Jeśli ktoś ma nadzieję, że Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zajmuje się kontrolą przestrzegania prawa ten się grubo myli. ten Trybunał jest najzwyklejszym organem politycznym.
Sprawa rejestracji Związku Ludności Narodowości Śląskiej czeka w Strasburgu na rozpatrzenie od 2007 r. "Link do brifa Trobunala"
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Scottchogs 17.01.2017 08:41:34 Distribution could http://stomatolog-stargar d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent
Cezary Trosiak 01.03.2015 10:03:06 Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"
We Polsce je nos już 847 tysiyncy, a 509 tauzynōw godo po ślōnsku