Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:40:04
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Stanowisko Leona Swaczyny i poparcie Andrzeja Rocznioka
Newsy Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada.
Taki ryk słychać od morza do Tatr od Bugu po Odrę a to tylko wyciek informacji o skuteczności działań Służb Specjalnych Państwa Polskiego. Niektórzy twierdzą, iż wręcz odwrotnie i przedstawiają to jako wielką przegraną z „Bolkiem” i zwycięstwo Polskiej Demokracji”. Ja w tym temacie mam wyrobione zdanie. Niemniej słowa z tytułu też cisną mi się na usta a wszystko przez to co Polskim Służbą po wyeliminowaniu z władz RAŚ ideowych ludzi niszczą resztki Ślonskości we tyj ferajnie. Jednym z celów założycielskich RAŚ było przywrócenie Autonomii Ślaska w granicach historycznych. Już jakiś czas temu „Nasi Radni Sejmikowi” zagłosowali za „Krakowicami” a ostatnio za trzymaniem na siłę Powiatów nie Śląskich w województwie zwanym Śląskim. W imieniu własnym i wielu innych Patriotów Śląskich oświadczam co każda gmina nie Śląska powinna być poza terytorium nazywany Śląskiem. Jeśli będzie trzeba ze wszystkich sił i środków Środowisko „Ślonzokow Razem” wesprze działania mające na celu dezintegracje obszaru obecnie nazywanego Śląskim Województwo i integracji ziem Śląskich a w szczególności ziem Górnośląskich.
Lyjo Swaczyna

RAŚ przeciw oderwaniu się Częstochowy
Ruch Autonomii Śląska, czy też Ruch Autonomii Województwa Śląskiego? Do jakiej organizacji ludzie się zapisywali?
Po poparciu umowy zwanej Krakowice (nazwa pochodzi od łączenia Katowic z Krakowem) teraz Ruch Autonomii Śląska w sejmiku wystąpił przeciw oderwaniu się Częstochowy wraz z okolicami od województwa śląskiego.
Szereg środowisk śląskich już dawno opowiedziało się za wyjściem Częstochowy z woj. śląskiego, natomiast RAŚ zagłosował w sejmiku przeciw opuszczeniu województwa przez Częstochowę.
Takim zachowaniem RAŚ sprzeciwia się działaniom na rzecz jednoczenia ziem górnośląskich w ramach jednej struktury administracyjnej, która pomogła by powstrzymać rozmywaniem żywiołu śląskiego.
Czy RAŚ z braku - "polepszenia funkcjonowania samorządu" będzie za wszelką cenę dążył do utrzymywania Sosnowca w woj. śląskim? Raczej tak, bo skoro nie chce pozwolić na oderwanie się Częstochowy to i Zagłębiu na to nie pozwoli!
Andrzej Roczniok

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie