Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 20.04.2021 03:28:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
W sprawie inicjatywy ustawodawczej o obozach
Newsy Zmienia się retoryka. Już nie mówi się o „polskich obozach koncentracyjnych”, ale o ”polskich obozach zagłady” czy też „śmierci”.
W 2005 r. problem otworzył ówczesny SLD-owski minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld, który stwierdził, że nigdy nie było polskich obozów koncentracyjnych. Wówczas ZLNS porozsyłał do szeregu mediów europejskich informację w języku angielskim o funkcjonujących obozach koncentracyjnych po przejściu frontu i zakończeniu wojnie.
W 2006 r. PiS zmienił nawet ustawę o IPN wprowadzając „Art. 55a Kto publicznie pomawia Naród Polski o udział, organizowanie lub odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub nazistowskie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”, chcąc karać za używanie określenia „polskie obozy koncentracyjne”. W tej sprawie obok szeregu uczonych i różnych środowisk interweniował również ZLNS i to skutecznie, bo Trybunał Konstytucyjny uznał ten artykuł za niekonstytucyjny i uchylił go.
Dzisiaj znów, zamiast przeprosić Ślązaków i zadośćuczynić im za wyrządzone zło, jak to uczyniono wobec Ukraińców i Żydów, próbuje się stworzyć akt prawny, żeby zaklastrowć ludziom usta. Oczywistym się stało, że nieistnienie „polskich obozów koncentracyjnych” nie sposób obronić, bo przecież nawet obozy dla internowanych z 1981/82 są klasyfikowane jako koncentracyjne, dlatego przymierza się do ścigania za „polskie obozy śmierci (zagłady)” przy okazji mieszając z „polskimi obozami koncentracyjnymi”.
Przy braku przeproszenia Ślązaków za niechlubny udział w Tragedii Śląskiej, część której przecież stanowią również „polskie obozy koncentracyjne” tworzenie aktu prawnego pozwalającego ścigać za „polskie obozy śmierci (zagłady)” będzie najzwyklejszym polowaniem na czarownice. Będzie to liczenie na to, że ktoś się pomyli i zamiast „koncentracyjne” użyje „śmierci (zagłady)”. Czy po to ma być tworzone prawo?
Czy rodziny osób, które straciły życie w powojennych obozach, będą mogły mówić, że dla nich był to obóz śmierci? Czy będą za tą pamięć o najbliższych karane?
Ślązacy też są obywatelami Polski i nie powinno się tworzyć prawa, które będzie szczególnie w śląską część wymierzone, a zwłaszcza za to, że chcą uczcić pamięć swoich najbliższych.

Strona ZLNS na Facebooku
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie