Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 08:35:59
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
ŻENADA na ZGODZIE
Newsy ŻENADA na ZGODZIE
W sobotę, przed przybyciem marszu pod pomnik na Zgodzie byłem świadkiem żenującej sceny. Monika Kassner z Zarządu RAŚ odmówiła dziennikarce Superstacji wywiadu argumentując, że wywiadu nie da, bo ona przeprowadziła wywiad z Leonem Swaczyną. Dziennikarka nawet biegła za nią, ale Monika Kassner „oburzona” szybko odchodziła od niej.
Dla przypomnienia, to Leon Swaczyna chodził na Zgodę czcić ofiary od początku XXI w. dołączając się do corocznych obchodów organizowanych przez Niemców i w zdecydowanej większości związanej z DFK. Wówczas jeszcze pomnika nie było, a oryginalna brama obozu była wówczas bramą wejściową do ogródków działkowych.
Swoją drogą to ja z Grzegorzem Kozubkiem poszliśmy do ówczesnego Prezydenta Świętochłowic Eugeniusza Mosia z prośbą o zadbanie o to miejsce i uczynienie z niego miejscem pamięci. Prezydent Moś zachował się tak jakby czekał na taką inicjatywę i wówczas szybko została wypracowana koncepcja przesunięcia bramy i zrobienia z niej pomnika.
Przy okazji uwaga. Powstało w ostatnim czasie wiele miejsc upamiętniających Tragedię Śląską, i bardzo dobrze, ale w zdecydowanej większości zapomina się zaprosić żyjące ofiary, rodziny ofiar i działających przez lata na rzecz Tragedii Śląskiej – na organizowane obchody. Chlubnym wyjątkiem są czerwcowe obchody organizowane przez DFK.
Andrzej Roczniok


Strona ZLNS na Facebooku
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie