Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 20.04.2021 04:04:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Maile do europarlamentarzystów
Newsy Związek Ludności Narodowości Śląskiej rozesłał maile do kilkuset eurodeputowanych (do tych z którymi możliwy jest kontakt poprzez podane dane na stronie Parlamentu Europejskiego). Tekst wysłano w języku angielskim, niemieckim, polski i śląskim.
Spośród polskich europalamentarzystów pozytywnie odpowiedział tylko Janusz Korwin-Mikke.

Związek Ludności Narodowości Śląskiej 7.12.2015

Szanowne Panie Eurodeputowane
Szanowni Panowie Eurodeputowani
Mając na uwadze, że Parlament Europejski znalazł czas, żeby zająć się konfliktem dwóch partii politycznych w Polsce (PO oraz PiS) pozwalamy sobie zwrócić uwagę Szanownym Eurodeputowanym, że obie te partie od wielu lat, wspólnie biorą czynny udział w dyskryminacji ponad 847 000 osób narodowości śląskiej oraz 509 000 osób używających język śląski.
W Polsce osoby narodowości śląskiej nie mogą zrzeszać się, a wszelkie próby rejestracji stowarzyszenia z określeniem „narodowość śląską” są odrzucane (sprawa ZLNS, SONŚ). Nie pozwala się również tym osobom wystawiać kandydatów w wyborach do władz w Polsce: do rad gmin, rad sejmików wojewódzkich, do sejmu i senatu (sprawa Narodowość śląska a inksze Ślonzoki).
Trzykrotnie (2007 r., 2009 r., 2012 r.) był składany przez posłów projekt ustawy o nadaniu językowi śląskiemu, który posiada kod ISO 639-3 „szl”, statusu języka regionalnego nie został przez Sejm RP rozpatrzony. Ostatnio nawet projekt społeczny, pod którym podpisało się ponad 140 000 osób o nadanie osobom narodowości śląskiej statusu mniejszości etnicznej już ponad rok czeka na rozpatrzenie przez sejm.
ZLNS ma nadzieję, że Parlament Europejski poza zajmowaniem się sporami międzypartyjnymi znajdzie również czas na zajęcie się łamaniem swobód obywatelskich Ślązaków i nie będzie udawał, że we współczesnej Europie nie ma dyskryminacji na tle etnicznym.
W razie potrzeby jesteśmy gotowi dostarczyć niezbędne dokumenty potwierdzające dyskryminowanie Ślązaków w Polsce.

Prowadzący ZLNS
Roczniok Andrzej


Strona ZLNS na Facebooku
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie