Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 23.04.2021 09:39:28
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
W sprawie próby zamknięcia 4 kopalń
Newsy 12.01.2015
Oświadczenie
Związku Ludności Narodowości Śląskiej

Bez konsultacji z Prezydentem RP, Sejmem RP, Senatem RP, władzami wojewódzkimi zainteresowanych województw, władzami zainteresowanych powiatów, władzami zainteresowanych gmin jak również zainteresowanymi związkami zawodowymi ktoś sobie wymyślił, że zamknie cztery kopalnie i ze stanowczym stwierdzeniem, że nie ma do tego żadnej alternatywy na siłę zza warszawskiego biurka wywołać próbuje awanturę.
Zamiast konsultacji mamy akcje strajkowe i protestacyjne. Czy tak się reformuje górnictwo? Kolesie i znajomi z PSL i PO, którzy zawładnęli górnictwem, zamiast je reformować doprowadzili do trudnej sytuacji w górnictwie i nikt ich za to nie rozlicza. Na Górnym Śląsku od wielu lat czeka się na reformę górnictwa i doczekać się nie można. Czeka się na reformę, która ucywilizuje zarządzanie górnictwem, ale w sposób akceptowalny społecznie, bez radykalnego spadku poziomu życia nie tylko górników, ale całego otoczenia górnictwa i dziedzin i gmin funkcjonujących w oparciu o pieniądze będące obecnie w obiegu dzięki górnictwu.
Już za czasów premiera J. Buzka poprzez likwidację kopalń próbowano wmówić, że się reformuje górnictwo. Reforma górnictwa faktycznie nie została podjęta. Obecna próba likwidacji czterech kopalń też nic nie da, gdyż nadal nie podejmuje się próby zreformowania górnictwa. Niekompetentni ludzie nadal będą źle zarządzać kopalniami i generować straty. Dowóz górników do innych kopalń będzie obciążał koszty wydobycia węgla. Wypłacone górnikom rekompensaty tylko w minimalnym stopniu zostaną zainwestowane, i za niedługo wypłyną z rynku. Zapowiadane zaś nowe specjalne strefy ekonomiczne mają dopiero powstawać, i na dzisiaj nie ma w nich żadnego miejsca pracy. Bezrobocie na Górnym Śląsku jest wciąż wysokie od tej „niby reformy” J. Buzka i brak miejsc pracy dla szeregu chętnych do pracy, pomimo wysokiej emigracji i migracji, a co dopiero dla następnych tysięcy osób.
Do dzisiaj nie zlikwidowano skutków likwidacji kopalń z czasów J. Buzka, a już się planuje nową masową likwidację miejsc pracy. Dlatego też wzywamy rząd do wycofania się z awanturniczej, z nikim nie konsultowanej próby likwidacji czterech kopalń i podjęcia natychmiast konsultowanych przygotowań do faktycznej reformy górnictwa ze szczególnym uwzględnieniem stymulacji tworzenia miejsc pracy w gminach, gdzie będzie dopiero planowało się wygaszanie wydobycia.
Centralistyczne zarządzanie po raz kolejny okazało się nieskuteczne, dlatego też przygotowania do reformy górnictwa winno objąć również odejście od tego centralistycznego zarządzania gospodarką Górnego Śląska.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie