Strona Główna · Artykuły · Standaryzacja ślōnskij godki · NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA · Forum · Linki · Kategorie Newsów 24.01.2021 08:23:09
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Standaryzacja ślōnskij godki
NARODOWA OFICYNA ŚLĄSKA
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 66
Najnowszy Użytkownik: Marek
Artykuły: Dokumenty bieżąe
Sejmik a Trgedia Śląska
Związek Ludności Narodowości Śląskiej z zadowoleniem przyjął rezolucję Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie "Tragedii Górnośląskiej".

Ślązacy zademonstrowali śląskość
Najpierw Pan Semka wmawia Ślązakom separatyzm, a potem cieszy się, że separatyzm nie wygrał. No cóż dziwniejszego mógł Pan Semka napisać.

Pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej
W dbałości o słownictwo i język najmłodszych w przededniu „Dnia języka ojczystego” zwracamy się do Ministerstwa o przyjrzenie się czytance „Fumy” autorstwa Macieja Wojtyszko zamieszczonej na str. 146 podręcznika do klasy 5 szkoły

Apel stowarzyszeń śląskich do Ślązaków
Przyłączamy się do apeli innych środowisk i zwracamy się do wszystkich mieszkańców Górnego Śląska z apelem: Ślōnzoki! Skōńczcie we Wilijo sprawunki nojpōźniyj ô drugij po połedniu (1400).

List do Arcybiskupa Skworca
Jego Ekscelencjo Arcybiskupie, z okazji Barbórki, pozwalam sobie przypomnieć czasy deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. znana pod nazwą „Tragedia Górnośląska”.

15 rocznica od złożenia w sądzie pierwszego wniosku o rejestrację ZLNS
W dniu dzisiejszym minęła 15 rocznica od złożenia w sądzie pierwszego wniosku o rejestrację ZLNS. Z tej okazji pozwalamy sobie przypomnieć całą drogę prawną jak również niektóre dokonania ZLNS

Przywitanie Księdza Arcybiskupa W.Skworca
Serdecznie witamy Księdza Arcybiskupa ponownie na Górnym Śląsku. Na pięć miesięcy przed 20 rocznicą ustanowienia Metropolii Katowickiej

W związku z żenującymi, prostackich i chamskimi zachowaniami uczestników manifestacji
W związku z żenującymi, prostackich i chamskimi zachowaniami uczestników manifestacji, podobno dla uczczenia uzyskania „niepodległości”,

W związku z dyskryminacyjnymi działaniami NFZ
Związek Ludności Narodowości Śląskiej przyłącza się do środowisk wyrażających swoje oburzenie działaniami Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z jego ostatnim podziałem pieniędzy.

Stanowisko w sprawie usunięcia Rudolfa Kołodziejczyka i Pawła Helisa z Ruchu Autonomii Śląska
W związku z usunięciem z Ruchu Autonomii Śląska, założyciela RAŚ i ZLNS, Rudolfa Kołodziejczyka ZLNS podejmie stosowne działania, które zostaną omówione na najbliższych zebraniach ZLNS.

W sprawie wizyty Prezydenta RP na Górnym Śląsku
Wizytę prezydenta RP na Górnym Śląsku z okazji napaści Niemiec na Polskę uznać trzeba za nieodpowiedzialny gest B. Komorowskiego.

Listy w sprawie rzekomej przynależności wojewody do RAŚ
Wywołanie afery z wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem w roli głównej a władzami RAŚ w tle, to kompletna kompromitacja „dziennikarzy śledczych” ( podejrzewam, że nie świeży, brzydko pachnący temat, został perfidnie zaaranżowany , pytanie przez kogo i w jakim celu ?).

W sprawie Wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie Rudolfa Woźniczek
Związek Ludności Narodowości Śląskiej z oburzeniem przyjął Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie Rudolfa Woźniczek, odmawiając osobie bezwzględnie represjonowanej prawa do zadośćuczynienia za doznane krzywdy . Odwoływanie się do tzw. volkslisty przez sąd jest dowodem na brak znajomości realiów ówczesnych czasów.

W sprawie polskiej prezydencji
W związku ze zbliżającą się prezydencją Polski zapewne częściej Państwo zawitacie do Polski, dlatego też prosimy Was o podjęcie w ramach spotkań z władzami Polski kwestii dyskryminacji narodowości śląskiej, która oprócz odmowy rejestracji naszego stowarzyszenia pod nazwą „Związek Ludności Narodowości Śląskiej – Stowarzyszenie Osób Deklarujących Przynależność do Narodowości Śląskiej” przez polskie sądy w ostatnim czasie zaostrzyła się.

Stanowisko w sprawie opinii Rady Języka Polskiego w sprawie języka śląskiego
Z przykrością stwierdzamy, że wydana 20.05.2011 opinia przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk do dnia dzisiejszego nie znalazła się na stronie Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP. Dzięki posłowi M. Plurze otrzymaliśmy tą opinię i dlatego dopiero teraz możemy się do niej stosunkować. Mamy nadzieję, że Sejm RP naprawi swój błąd.
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Scottchogs
17.01.2017 08:41:34
Distribution could http://stomatolog-stargar
d.ovh kiss length secured each childs English to mother's disposes commands paces mooning particular current thank exercises represent


Cezary Trosiak
01.03.2015 10:03:06
Proszę o podanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać zaproszenie na konferencję poświęconą funkcjonowaniu "ustawy mniejszościowej"


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie